Domů > Novinka na úvodní stránku > Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch navštívil domov pro seniory SeneCura na Klamovce

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch navštívil domov pro seniory SeneCura na Klamovce

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch si 30. 4. 2019  prohlédl prostory pražského SeniorCentra Klamovka, jednoho z nejmodernějších zařízení péče o seniory v České republice. Zároveň ocenil zdejší přívětivé prostředí jak společných prostor, tak také pokojů, kde se osobně pozdravil s jednou z klientek.

V rámci tiskové konference pořádané Asociací poskytovatelů sociálních služeb České republiky v reprezentativních prostorách SeniorCentra poukázal na závažnost řešení otázky sociální péče o pacienty trpící demencí. Zmínil také, že ministerstvo chystá v září vydat Národní plán Alzheimer, týkající se této problematiky.

 „SeneCura se v oblasti péče zaměřuje také na seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence. V rostoucím počtu lůžek sociální péče, který se v současné době přibližuje hranici dvou tisíc, se stále mění poměr ve prospěch těch, jež jsou určena pro osoby s demencí,“ potvrzuje rostoucí poptávku po těchto službách Věra Husáková, Country manažerka společnosti SeneCura, která je největším soukromým provozovatelem domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem (pro seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence) v České republice. Podle údajů Ministerstva práce a sociálních věcí stoupl počet lůžek určených pro péči o lidi s demencí a Alzheimerovou chorobou od roku 2008 do roku 2017 více než 2,5násobně. I tak je však jejich počet stále nedostačující.

Ministr Adam Vojtěch si v SeniorCentru na vlastní kůži také sám v rámci tiskové konference vyzkoušel představovaný australský virtuální školící program simulující vnímání reality lidí s demencí, který má pečovatelům pomoci vcítit se do pocitů a života nemocného touto chorobou. Na prohlídce zařízením jej doprovodili také velvyslanec Australského společenství Paul Wojciechowski a předsedkyně Alzheimer Europe a ředitelka Gerontologického centra v Praze Iva Holmerová.

 Další článek