Jistota a kvalita od předního poskytovatele péče

Víme, co je důležité ve stáří…
Jsou to ty stejné věci, které pro nás byly podstatné vždy: být součástí společenského života, zůstat aktivní, zažívat hezké okamžiky a přitom mít jistotu, že mi bude poskytnuta ta nejlepší péče. Právě takový je život seniorů v domovech SeneCura.

SeneCura Česká Republika

V České republice je SeneCura se svými 17 zařízeními předním nestátním provozovatelem Domovů pro seniory a Domovů se zvláštním režimem (pro seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence). Našim klientům poskytujeme jistotu kvalitní péče díky sdílení znalostí, inovací a dlouholetých zkušeností v oblasti péče v rámci celé slupiny.

V SeniorCentrech SeneCura poskytujeme zdravotní péči 24 hodin 7 dní v týdnu. Rodinám pečujícím o seniora doma nabízíme také pobytovou odlehčovací službu (SeniorCentrum Chotěboř, Kolín, Telč) a soběstačným seniorům pak pronájem bytů v SeniorCentru Slivenec v Praze. Od roku 2022 je součástí našich služeb také rehabilitační zařízení v Plzni – SeneCura Rehabilitace Plzeň.

Skupina SeneCura

Společnost SeneCura byla založena v Rakousku v roce 1998 a postupem času se stala předním soukromým poskytovatelem sociálních a zdravotních služeb. Skupina SeneCura provozuje v Rakousku 89 zařízení s přibližně 7 300 lůžky a je držitelem mnohonásobného ocenění za kvalitu a inovace. Zdravotnická zařízení jsou v Rakousku provozována pod značkou OptimaMed.

Skupina zemí, za které je SeneCura v rámci mateřské společnosti emeis zodpovědná, zahrnuje kromě České republiky také Chorvatsko, Švýcarsko a Slovinsko. Na základě desítek let zkušeností a odborných znalostí jako developer a provozovatel zařízení dlouhodobé péče, terénních služeb a zdravotnických zařízení, působí skupina SeneCura jako kompetenční centrum emeis pro východní a jihovýchodní Evropu.
www.senecura.at

Společnost emeis

Společnost emeis, jejíž jsme součástí, působí se svými 76 000 odborníky z oblasti zdravotní a sociální péče a podpory nejzranitelnějších osob ve 20 zemích v pěti hlavních aktivitách: psychiatrické kliniky, léčebné a rehabilitační kliniky, domovy pro seniory, služby domácí péče a pečovatelské domy. Každý rok přijme emeis 267 000 klientů, pacientů a dalších příjemců pomoci. Náš závazek se zaměřuje na řešení hlavní výzvy naší civilizace, a to na nárůst počtu lidí, kteří se ocitli v nejisté situaci v důsledku nehod, stáří nebo rostoucího počtu duševních onemocnění.
www.emeis.com

Služby, které poskytujeme v našich SeniorCentrech jsou registrovány v Registru poskytovatelů sociálních služeb, který najdete na portálu MPSV ZDE. 

Naše zařízení jsou držiteli ocenění Značky kvality udělované APSS, certifikátů České alzheimerovské společnosti “Vážka” a certifikátů E-Qalin® (evropský systém managementu kvality zaměřený na domovy pro seniory).

                       

Jsme členem Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR (APSS):

Naše unikátní programy a hodnoty, kterými se řídíme

UNIKÁTNÍ PROGRAMY SENECURA

Chutně a zdravě 
denně připravujeme čerstvé pokrmy v naší kuchyni ve spolupráci s nutričními specialisty. Zároveň vycházíme vstříc stravovacím návykům každého klienta.
Večeře při svíčkách
jednou za rok pozveme klienta a jeho rodinné příslušníky na večeři o třech chodech, aby si užil krásný večer se svou rodinou.
Výměnné pobyty
klientům umožňujeme strávit dovolenou v ostatních domovech SeneCura v České republice.
Roční přání
s radostí plníme velká i malá přání našich klientů.
Fit a pohyblivý 70+
máme fitness programy nebo speciálně vybavená fitcentra, kde mohou klienti i senioři z okolí trénovat pod odborným dohledem a průběžně tak zlepšovat svou pohyblivost.
Setkávání generací
v některých domovech máme vlastní školky a úzce spolupracujeme i se školkami v okolí. Pestrého programu aktivit, výletů a koncertů se mohou kdykoliv zúčastnit i blízcí lidé klienta nebo lidé z okolí. Naše dveře jsou vždy otevřené.
Zvířecí kamarádi: zvířecí mazlíčci našich klientů  jsou u nás vždy vítáni.

NAŠE HODNOTY

Vedle technického know-how charakterizuje naši práci LIDSKOST, ÚCTA a RESPEKT.

Poradit, naslouchat, být empatičtí a mít pochopení, to jsou pro nás klíčové aspekty při každodenním kontaktu s klienty a jejich rodinami.
Součástí naší filozofie je také maximálně podporovat a rozvíjet soužití klientů, jejich příbuzných, zaměstnanců SeneCura, obyvatel města a veřejných institucí.

NAŠE MOTTO

Naším mottem je: „Život pokračuje s námi“, a abychom tento příslib naplnili, stavíme člověka s jeho individualitou, přáními a potřebami do středu našeho zájmu. Vynakládáme veškeré úsilí, aby se klienti v našich SeniorCentrech cítili jako doma.

SENECURA

Slovo SeneCura se skládá ze dvou latinských slov „senex“ = starý člověk/senior a „curare“ = starat se/pečovat. Naším ústředním posláním je umožnit starším lidem, kteří potřebují péči, důstojně stárnout. Kromě kvalitní péče a podpory klademe důraz na empatii, lidskost, úctu a respekt.

Naše historie

2008
Vstup skupiny SeneCura na český trh a založení společnosti Senior Holding s.r.o. a později SeneCura s.r.o.

2014
Položení základního kamene vlastního zařízení SeniorCentra Klamovka.
Výstavba a rekonstrukce SeniorCentra Chrudim.

2015
Mateřská společnost SeneCura se stala součástí francouzské skupiny ORPEA, která je evropským lídrem v oblasti péče o seniory.
Uvedení do provozu vlastních domovů pro seniory v Praze na Klamovce (116 lůžek) a v Chrudimi (94 lůžek).

Duben 2017
Akvizice sítě domovů skupiny Anavita – 5 zařízení v provozu (Domov seniorů v Brně Modřicích, Olomouci, Plzni, Šanově a Terezíně) a 1 zařízení v Praze ve výstavbě. Celkem 932 lůžek.

Květen 2017
Akvizice sítě domovů skupiny Grandpark – 3 zařízení v provozu s celkem 448 lůžky (Domov seniorů v Hradci Králové, Havířově a v Praze Štěrboholech) a 1 zařízení v Liberci ve výstavbě se 149 lůžky.

Září 2017
Akvizice Seniorského domu v Písku se 103 lůžky s plánovaným rozšířením o 30 lůžek v roce 2022.

Prosinec 2017
Otevření nového Domova pro seniory v Kolíně s kapacitou 102 lůžek.
Sjednocení názvů všech zařízení v síti SeneCura na „SeneCura SeniorCentrum“.

2018
Otevření nového SeniorCentra v Praze Slivenci (224 lůžek) a Liberci (148 lůžek).
Výstavba nového SeniorCentra v Telči.

2019
Otevření SeneCura SeniorCentra Telč (130 lůžek).
Zavedení nové služby: pobytová odlehčovací služba v SeniorCentrech Kolín a Liberec.
Výstavba SeniorCentra Chotěboř.

2020
Výstavba SeniorCentra Humpolec – první PPP projekt v sociálních službách v ČR pro Kraj Vysočina.
Výstavba SeniorCentra Žďár nad Sázavou.
Otevření pobytových odlehčovacích služeb v Hradci Králové, Terezíně, Štěrboholech a Telči.

2021
Otevření SeniorCentra Chotěboř (122 lůžek).
Výstavba SeniorCentra Jičín.

2022
Otevření SeniorCentra Humpolec (203 lůžek).
Otevření prvního rehabilitačního centra SeneCura Rehabilitace Plzeň.

SeneCura v České republice

17 x
domovů
24 h
péče
2369
lůžek

Co o nás říkají naši klienti