Domů > O NÁS

Život pokračuje s námi
O NÁS

Jistota a kvalita od předního poskytovatele péče

Víme, co je důležité ve stáří…
Jsou to ty stejné věci, které pro nás byly podstatné vždy: být součástí společenského života, zůstat aktivní, zažívat hezké okamžiky a přitom mít jistotu, že mi bude poskytnuta ta nejlepší péče. Právě takový je život seniorů v domovech SeneCura.

Společnost SeneCura je s více než 7 500 lůžky a s 84 zařízeními předním soukromým poskytovatelem péče v Rakousku a je držitelem mnohonásobného ocenění za kvalitu a inovaci. Svými znalostmi a dlouholetou zkušeností v oblasti péče poskytuje jistotu klientům i v České republice, kde je SeneCura předním nestátním provozovatelem Domovů pro seniory a Domovů se zvláštním režimem (pro seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence).  V SeniorCentrech SeneCura zajišťujeme zdravotní péči 24 hodin 7 dní v týdnu. Využít můžete i pobytovou odlehčovací službu v SeniorCentrech Hradec Králové, Chotěboř, Kolín, Telč a Terezín. Nabízíme také pronájem bytů pro soběstačné seniory v SeniorCentru Slivenec a Štěrboholy.

Společnost SeneCura se v roce 2015  stala součástí francouzské skupiny ORPEA, evropského lídra v oblasti péče o seniory.
ORPEA a SeneCura společně sdílejí svoji profesionalitu, zkušenosti a osvědčené postupy a nabízejí tak seniorům ty nejlepší služby a péči.

Společnost ORPEA byla založena ve Francii v roce 1989 neuropsychiatrem Dr. Jean Claude Marianem a ve svých zařízeních se specializuje na poskytování potřebné péče osobám trpící ztrátou psychické nebo fyzické nezávislosti. Provozuje domovy s pečovatelskou službou, rehabilitační kliniky, psychiatrické kliniky, poskytuje i služby domácí péče.

Již více než 25 let je skupina ORPEA budována na základě přísného a pečlivého přístupu k neustálému zlepšování kvality služeb poskytovaných svým klientům a pacientům. Společnost ORPEA, založená na silných lidských hodnotách, vyvinula postupy zaměřené na zajištění každodenního pohodlí, bezpečí a pohody a usilovně pracuje na nových způsobech, jak kvalitu poskytované péče neustále zvyšovat.

Služby, které poskytujeme v našich SeniorCentrech jsou registrovány v Registru poskytovatelů sociálních služeb, který najdete na portálu MPSV ZDE. 

Naše zařízení jsou držiteli ocenění Značky kvality udělované APSS a certifikátu České alzheimerovské společnosti “Vážka”. Jsme zapojeni do evropského systému řízení kvality E-Qalin® (evropský systém managementu kvality zaměřený na domovy pro seniory).

                       

Jsme členem Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR (APSS):

Naše unikátní programy a hodnoty, kterými se řídíme

UNIKÁTNÍ PROGRAMY SENECURA

Chutně a zdravě 
denně připravujeme čerstvé pokrmy v naší kuchyni ve spolupráci s nutričními specialisty. Zároveň vycházíme vstříc stravovacím návykům každého klienta.
Večeře při svíčkách
jednou za rok pozveme klienta a jeho rodinné příslušníky na večeři o třech chodech, aby si užil krásný večer se svou rodinou.
Výměnné pobyty
klientům umožňujeme strávit dovolenou v ostatních domovech SeneCura v České republice.
Roční přání
s radostí plníme velká i malá přání našich klientů.
Fit a pohyblivý 70+
máme fitness programy nebo speciálně vybavená fitcentra, kde mohou klienti i senioři z okolí trénovat pod odborným dohledem a průběžně tak zlepšovat svou pohyblivost.
Setkávání generací
v některých domovech máme vlastní školky a úzce spolupracujeme i se školkami v okolí. Pestrého programu aktivit, výletů a koncertů se mohou kdykoliv zúčastnit i blízcí lidé klienta nebo lidé z okolí. Naše dveře jsou vždy otevřené.
Zvířecí kamarádi: zvířecí mazlíčci našich klientů  jsou u nás vždy vítáni.

NAŠE HODNOTY

Vedle technického know-how charakterizuje naši práci LIDSKOST, ÚCTA a RESPEKT.

Poradit, naslouchat, být empatičtí a mít pochopení, to jsou pro nás klíčové aspekty při každodenním kontaktu s klienty a jejich rodinami.
Součástí naší filozofie je také maximálně podporovat a rozvíjet soužití klientů, jejich příbuzných, zaměstnanců SeneCura, obyvatel města a veřejných institucí.

NAŠE MOTTO

Naším mottem je: „Život pokračuje s námi“, a abychom tento příslib naplnili, stavíme člověka s jeho individualitou, přáními a potřebami do středu našeho zájmu. Vynakládáme veškeré úsilí, aby se klienti v našich SeniorCentrech cítili jako doma.

SENECURA

Slovo SeneCura se skládá ze dvou latinských slov „senex“ = starý člověk/senior a „curare“ = starat se/pečovat. Naším ústředním posláním je umožnit starším lidem, kteří potřebují péči, důstojně stárnout. Kromě kvalitní péče a podpory klademe důraz na empatii, lidskost, úctu a respekt.

Naše historie

2008
Vstup skupiny SeneCura na český trh a založení společnosti Senior Holding s.r.o. a později SeneCura s.r.o.

2014
Položení základního kamene vlastního zařízení SeniorCentra Klamovka.
Výstavba a rekonstrukce SeniorCentra Chrudim.

2015
Mateřská společnost SeneCura se stala součástí francouzské skupiny ORPEA, která je evropským lídrem v oblasti péče o seniory.
Uvedení do provozu vlastních domovů pro seniory v Praze na Klamovce (116 lůžek) a v Chrudimi (94 lůžek).

Duben 2017
Akvizice sítě domovů skupiny Anavita – 5 zařízení v provozu (Domov seniorů v Brně Modřicích, Olomouci, Plzni, Šanově a Terezíně) a 1 zařízení v Praze ve výstavbě. Celkem 932 lůžek.

Květen 2017
Akvizice sítě domovů skupiny Grandpark – 3 zařízení v provozu s celkem 448 lůžky (Domov seniorů v Hradci Králové, Havířově a v Praze Štěrboholech) a 1 zařízení v Liberci ve výstavbě se 149 lůžky.

Září 2017
Akvizice Seniorského domu v Písku se 103 lůžky s plánovaným rozšířením o 30 lůžek v roce 2022.

Prosinec 2017
Otevření nového Domova pro seniory v Kolíně s kapacitou 102 lůžek.
Sjednocení názvů všech zařízení v síti SeneCura na „SeneCura SeniorCentrum“.

2018
Otevření nového SeniorCentra v Praze Slivenci (224 lůžek) a Liberci (148 lůžek).
Výstavba nového SeniorCentra v Telči.

2019
Otevření SeneCura SeniorCentra Telč (130 lůžek).
Zavedení nové služby: pobytová odlehčovací služba v SeniorCentrech Kolín a Liberec.
Výstavba SeniorCentra Chotěboř.

2020
Výstavba SeniorCentra Humpolec – první PPP projekt v sociálních službách v ČR pro Kraj Vysočina.
Výstavba SeniorCentra Žďár nad Sázavou.
Otevření pobytových odlehčovacích služeb v Hradci Králové, Terezíně, Štěrboholech a Telči.

2021
Otevření SeniorCentra Chotěboř (122 lůžek).
Výstavba SeniorCentra Jičín.

2022
Otevření SeniorCentra Humpolec (203 lůžek).
Otevření prvního rehabilitačního centra SeneCura Rehabilitace Plzeň.

SeneCura v České republice

17 x
domovů
24 h
péče
2369
lůžek

Co o nás říkají naši klienti

Tady je mi fajn. Je tady hezké prostředí. Dříve jsem sem chodila sbírat jahody a dnes tu stojí takové hezké zařízení. Ráda chodím se svojí kamarádkou na procházky po zahradě, kterou tu máme. Taky chodím na aktivity, které mě baví.“

Paní Zdenka (90 let)
SeneCura SeniorCentrum Praha – Slivenec

Jsem spokojená, že jsem přišla právě do Modřic. Nemohla jsem se vrátit z nemocnice domů, protože už bych se o sebe sama nepostarala. Tady mám vše, co potřebuji, milý personál, krásné prostředí, pořád co dělat a hlavně svůj klid, který jsem po všech těch nemocnicích potřebovala.“

Paní Drahuška (88 let) 
SeneCura SeniorCentrum Modřice

„V SeneCuře v Liberci mám svůj druhý domov. Všichni zaměstnanci jsou jako moje druhá rodina, bez které si již svůj život nedokážu představit. Jestli někdo hledá SeniorCentrum, ve kterém se bude cítit dobře, pak určitě doporučuji Libereckou SeneCuru.“

Pan Beneš
SeneCura SeniorCentrum Liberec

„Mám k dispozici několik typů rotopedů a posilovacích strojů, které jsou vhodné pro naši věkovou kategorii a tělesnou zdatnost. Jsem rád, že jsem tady nezpohodlněl, jako někteří, ale naopak stal jsem se každodenním návštěvníkem. Také mám rád perličkovou masáž nohou, terapeutická cvičení a masáž od paní masérky. Máme i společenské akce např. koncert Evy a Vaška, harfenistky, posezení s vánočními koledami, vystoupení dětí z umělecké školy nebo jsme měli Zahradní párty s grilováním.“

Ing. Karel Háva
SeneCura SeniorCentrum Chrudim