Ministr práce a sociálních věcí navštívil v Humpolci první PPP projekt sociální péče v ČR

Marian Jurečka si prohlédl interiéry SeniorCentra Humpolec, které bylo otevřeno v únoru letošního roku. Jedná se o první PPP projekt v oblasti sociální péče v České republice, který vznikl díky partnerství veřejného a soukromého sektoru – Kraje Vysočina a skupiny SeneCura.

 

„Oblast péče o seniory je jednou z priorit našeho resortu. Proto je pro mě velice důležité osobně vidět, v jakých podmínkách se o naše občany ve stáří staráme, a především sledovat neustálý vývoj v kvalitě prostředí a poskytovaných služeb. Mohu zcela zodpovědně říci, že domovy SeneCura splňují nejvyšší standardy jak v prostředí, tak v šíři služeb a volnočasových aktivit,” říká Marian Jurečka.

 

V rámci jednání s Ditou Chrastilovou, jednatelkou a finanční ředitelkou CEE regionu skupiny SeneCura, ministr Jurečka rozebral aktuální situaci v České republice v oblasti sociálních služeb a největší výzvy, které toto odvětví ze strany státu přináší, ať už administrativní či legislativní. „Naše skupina má aktuálně v České republice v provozu 17 domovů pro seniory a domovů pro péči o klienty s demencí. Je pro nás klíčové, abychom nejen udrželi již vysokou stávající kvalitu služeb, ale nadále ji zvyšovali a zajistili možnost pro aktivní stáří a to, aby každý mohl stárnout důstojně,” říká Dita Chrastilová.

 

SeneCura SeniorCentrum Humpolec je po Telči a Chotěboři již třetím otevřeným domovem skupiny SeneCura na Vysočině. V citlivě navrženém a funkčním domově se nachází 55 jednolůžkových a 74 dvoulůžkových pokojů. Zařízení je kompletně bezbariérové, je vybaveno moderní kuchyní, prostornou jídelnou i odpovídajícím zázemím pro zaměstnance. Klienti zde mají k dispozici společenské místnosti, ergoterapeutickou místnost, fitness, vybavení pro terapie a masáže, kadeřnictví a kapli.

 

Předchozí článekDalší článek