Čtyři domovy ze skupiny SeneCura převzaly Značku kvality od APSS

Ocenění Značka kvality si ze slavnostního galavečera Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS) odnesly hned čtyři domovy ze skupiny SeneCura – v Šanově, Telči, Kolíně a v Chrudimi. Úroveň služeb hodnotí certifikátoři z pohledu klientů domova, a to v kategoriích: ubytování, strava, kultura a volný čas nebo péče a partnerství. Všechna oceněná SeniorCentra poskytují sociální pobytovou službu pro seniory a pro osoby s Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence.

 

Maximum, tedy pět hvězd, získaly nově domovy SeneCura v Šanově a Telči. Čtyři hvězdy pak obdrželo SeneCura SeniorCentrum Kolín. Slavit mohou také v domově SeneCura v Chrudimi. Tam se podařilo projít opětovnou certifikací a potvrdit tak pět hvězdiček. Značka kvality se uděluje na tři roky a následně probíhá recertifikace. Ocenění mají rovněž SeniorCentra ze skupiny SeneCura v Terezíně, Liberci, v Praze na Klamovce a v Písku. Průměrné hodnocení všech domovů je 4,4 z 5.

 

Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS) uděluje hvězdy v rámci certifikace Značka kvality z pohledu klienta sociální služby. „Jedná se o důležitou zpětnou vazbu, díky níž můžeme neustále zlepšovat naše služby,“ říká provozní ředitelka skupiny SeneCura Věra Husáková. „Kromě toho ocenění poskytuje orientaci pro zájemce o pobytové služby v domově pro seniory nebo v domově se zvláštním režimem,“ dodává.

 

Péče v zařízeních SeneCura je na vysoké úrovni díky systému kvality a know-how společnosti z Rakouska, profesionálnímu personálu, modernímu ubytování, vybavení, ale i pestré škále volnočasových aktivit. Mezi ty patří společenské události, oslavy, fitness místnosti, tvořivé dílny či mezigenerační setkávání se žáky a studenty blízkých škol. Klienti mají k dispozici řadu terapeutických metod, od reminiscenční terapie přes tréninky paměti až po canisterapii či muzikoterapii.

 

Podle ředitelů oceněných domovů stojí za vysokým hodnocením zejména týmová spolupráce. „Ta je však podmíněná dobrými pracovními podmínkami a tím, že se naši zaměstnanci cítí v práci dobře,“ říká ředitelka SeneCura SeniorCentra Telč Marika Krejčí. „Podporujeme je proto množstvím benefitů, včetně možnosti dalšího odborného vzdělávání,“ dodává.

 

Značku kvality od APSS získávají zařízení od roku 2011. Při tvorbě hodnocení asociace vycházela z podobně fungujících modelů v západní Evropě. Hodnotí se pět oblastí (ubytování, stravování, péče, kultura a volný čas, partnerství), rozdělených vždy do několika dalších bodů. Důležitý je jak názor klientů, rodinných příslušníků, tak osobní zjištění o kvalitě služby samotnými certifikátory na místě.

 

Předchozí článekDalší článek